magazin
Életünk egyharmadát alvással és álmodással töltjük, de ahogy nincs két egyforma ember, úgy nincs két egyforma álom sem. A DREAMPIRE projekt…
továbbhír
Több, mint egy éve vette kezdetét a DREAMPIRE projekt, amely keretén belül hét filmes kezdett álmokat gyűjteni. Az elmúlt hónapokban Budapesten,…
továbbhír
Az "A" kategóriás, Montreal-i Nemzetközi Film Fesztivál első filmes alkotásokat bemutató versenyszekciójába hívták meg a lengyel-magyar-német…
továbbhír
Az Inforg Stúdió közreműködésével készült The World is Big... című alkotás legutóbb egyszerre két elismerést is nyert a Tallini Filmfesztiválon. Az…
továbbhír
Az Inforg Stúdió képviselői bemutatták Lakatos Róbert rendező Bahrtalo (Jó szerncsét!) 2. részének filmötletét a kilencedik alkalommal…
továbbhír
Muhi András volt az idei Cannes-i Filmfesztivál Producers on the Move programjának magyar résztvevője. Az Inforg stúdió producere Szaladják István…
továbbhír
Fésős András Herskó címmel dokumentumfilmet készített egykori tanáráról, Herskó Jánosról. Herskó mellett, az egykori diákok is szót kapnak a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéfehér / Levegőt venni